Gościnna łazienka

Żyjemy szybko, intensywnie, z całym wachlarzem emocji. Chcemy czerpać z naszego życia wszystko to, co jest najlepsze. W związku z tym staramy się być otwarci, chętnie przyjmować gości, nawet tych niezapowiedzianych na wieczorne gotowanie pasty i siedzenie przy dobrym trunku do samego rana. Bez względu na to, czy nasi goście są zapowiedziani czy też nie, gospodarz stara się ich ugościć jak najlepiej, żeby czuli się jak u siebie w domu. Konieczna do tego jest pewna doza intymności, która związana jest z użytkowaniem łazienki.

Wyposażenie łazienki dla gości

Skromna łazienka dla gości
Skromna łazienka dla gości

Robienie łazienki dla gości jest zamysłem, który niezbyt długo funkcjonuje na polskim rynku, jednak coraz chętniej się z nim zaznajamiamy i uważamy, że jest to świetny pomysł. To nie tylko intymność naszych gości podczas wykonywania funkcji higienicznych, ale również komfort dla gospodarza, który nie musi się martwić, czy zbyt długie przesiadywanie w wannie czy pod prysznicem zostanie przez kogoś źle odebrane. Zazwyczaj łazienka dla gości jest bardzo mała i jej wyposażenie jest podstawowe, a więc znajdują się w niej: prysznic, sedes, umywalka, rzadziej bidet czy pisuar. Miejsce to powinno być przede wszystkim funkcjonalne, bez zbędnych dodatków, które jedynie będą zbierały kurz, kiedy gości w naszym domu nie będzie.


Ilość mebli i umiejscowienie łazienki

klasyczna łazienka gościnna
Klasyka w najlepszym wydaniu

Jak sama nazwa wskazuje, łazienka gościnna będzie najczęściej używana przez naszych miłych gości, a więc dobrze jest pomyśleć gdzie ją umiejscowić. Najlepiej byłoby to zrobić tuż obok lub wręcz w pokoju gościnnym, tak żeby komfort gości był na najwyższym poziomie. Ponadto trzeba się zastanowić, czy w takiej łazience potrzebne są jakiekolwiek meble. Biorąc pod uwagę, że będzie ona używana tylko raz na jakiś czas, można z nich całkowicie zrezygnować, a potrzebne ręczniki i ewentualne kosmetyki przynieść w koszyku przed przyjazdem gości. Taki zabieg pomoże nam zaoszczędzić miejsce i sprawić, że to pomieszczenie nie będzie zagracone i każdy będzie się w nim dobrze czuł, jak u siebie w domu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.