Efektownie i praktycznie – szafki i półki łazienkowe

Umeblowanie i wyposażenie łazienki to nie lada wyzwanie. Z jednej strony ma to być pomieszczenie jak najbardziej funkcjonalne i praktyczne, z drugiej coraz bardziej zwracamy uwagę na stylistykę, aranżację i wystrój. Poza tym nie są to na ogół wielkie przestrzenie, a mamy co nieco do poustawiania czy poukrywania. I wreszcie nie zapominamy o tym, że w łazience panują dość specyficzne warunki, np. duża wilgotność.

umywalka szafki

Stylowe szafki przy umywalce

Szafki przy umywalce
Podstawą są oczywiście szafki przy umywalce. Mają pomieścić dużo – zapasy środków do higieny, pielęgnacji, kosmetyki, suszarki, lokówki. Jednocześnie są na pewno bardzo widocznym elementem aranżacji. Bardzo dobrym pomysłem jest montaż szafek wiszących, zgodnie z zasadą, że im mniej stoi na podłodze, tym więcej miejsca w łazience, no i na pewno łatwiej będzie sprzątać, utrzymać czystość. Oczywiście pamiętamy o tym, że łazienkowe szafki to nie tylko ergonomia i praktyczne aspekty, ale także design. Trendy w aranżacji łazienek pozwalają dziś na dużo swobody – w dobrym stylu są dekoracyjne meble retro, jak również monochromatyczne, nowoczesne szafki. Ale bawimy się również kolorami, formą i wzornictwem.

akcesoria łazienkowe

Nie wszystkie akcesoria warto ukrywać

W towarzystwie wanny
Wanna to niekwestionowana królowa łazienki. Jeśli metraż pozwala na montaż wanny można pokusić się również o efektowny mebel obok. Będzie jak znalazł na książkę, ręcznik, maseczkę itp. Nie musi być to wcale typowo łazienkowy mebel. W nowoczesnych, modnych wnętrzach świetnie prezentuje się np. swojski taboret w stylu folk, a nawet krzesło rodem z buduaru. Ciekawym rozwiązaniem są również wanny wyposażone w półki i schowki w bocznych ściankach.

łazienka dekoracje

Kwiaty i dekoracje w łazience

Na wiszących półkach
Łazienka bez półek na kosmetyki, kremy, perfumy i inne precjoza prawdziwej damy albo akcesoria męskiego mężczyzny? Niemożliwe! Wiszące półki to idealne miejsce na wyeksponowanie wonnych olejków czy naprawdę efektownych akcesoriów do golenia. Ale nie tylko kosmetyki mogą dekorować łazienkowe ściany. Doskonałym pomysłem są kwiaty, porcelanowe dekoracje, a nawet mała kolekcja książek.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *