Efektowna i praktyczna łazienka w stylu skandynawskim

Skandynawskie inspiracje w aranżacji wnętrz są stale obecne, choć oczywiście ewoluują i zmieniają się. Niemniej jednak są pewne elementy charakterystyczne, które już na pierwszy rzut oka wyróżniają ten wyjątkowo popularny trend. Łazienka w stylu skandynawskim to doskonały pomysł, m.in. ze względu na klasykę, prostotę i czystość formy. Jest nie tylko efektowna i nowoczesna, ale również bardzo funkcjonalna.

Stylistyka skandynawska – meble do łazienki

We wnętrzu w stylu skandynawskim od razu widzimy jasne kolory, minimalizm, naturalne materiały oraz typową dla północy surowość wystroju. Doskonale widać to, kiedy wybieramy meble do łazienki w stylu skandynawskim. Dominują proste formy, szafki, półki oraz regały w kolorze białym albo z naturalnego drewna. Bardzo dobrym pomysłem jest połączenie tych dwóch dominujących trendów, czyli np. białe fronty szafek i surowy, drewniany blat. W nurcie typowo skandynawskiego minimalizmu i oszczędnej formy jest też umeblowanie łazienki tylko zawieszanymi półkami. Nawet jeśli wstawiamy szafki do łazienki w stylistyce nordyckiej powinny być one raczej niewielkich gabarytów.

białe meble
Białe meble – charakterystyczny element skandynawskich łazienek

Skandynawski ład i jasne kolory

Tło dla prostych akcesoriów i mebli stanowią odpowiednio dobrane materiały wykończeniowe – płytki na ściany, obudowa kabiny, wanny, kafelki podłogowe. Na pewno unikamy tu pstrokatych kolorów, wzorków. Klasyką gatunku są oczywiście białe płytki albo pomalowanie ścian na biało. Kolory, które mogą uzupełniać takie tło to np. szarość albo beż. Można także pokusić się o typowo skandynawskie, geometryczne wzory. Nie zapominajmy jednak, że aranżacje wzorowane na zimnej Skandynawii muszą być jak najbardziej uporządkowane, minimalistyczne.

szafka
Porządek i dobra organizacja

Stawiamy na naturalne wrażenie

Kolor i struktura, którymi warto ożywić sterylną stylistykę, to naturalne drewno. Odpowiednio zabezpieczone deski pomogą usystematyzować wnętrze, np. wydzielić strefę kąpieli, obudować wannę czy brodzik. Dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem są też materiały imitujące drewno, np. panele, płytki czy gres. Dzięki zastosowaniu takich materiałów surowe skandynawskie wnętrze zyskuje przytulność, nie tracąc właściwej sobie prostoty i minimalizmu.

drewniane
Drewno ożywia surowe wnętrza

Dodatki i praktyczne akcesoria

Stawiamy tu na funkcjonalne wyposażenie, unikając raczej „sztuki dla sztuki”. Pomogą w tym np. szklane akcesoria – dozowniki, kubeczki, naczynia, pojemniki. Sprawdzą się praktyczne, proste w formie kosze na pranie, organizery do kosmetyków i przyborów. Bardzo ważne w skandynawskich łazienkach jest zorganizowanie przestrzeni tak, aby panował w niej ład .Dlatego wiele przedmiotów, środków czystości należy przechowywać w szafkach, dzięki czemu nie będą zajmowały miejsca, nie zakłócą porządku i harmonii.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.