Duży salon kąpielowy

W polskich mieszkankach, najczęstszym problemem jest oczywiście zbyt mała przestrzeń, nieustawne pokoje i pomieszczenia w których ma powstać kuchnia czy łazienka. Staramy się jak możemy wykorzystywać wszelkiego rodzaju triki, żeby nasze mieszkanie było jak najbardziej funkcjonalne. Jednak jak się okazuje nie tylko zbyt mała przestrzeń może być problemem. Jest grupa ludzi, która uważa, że ogromna łazienka jest niefunkcjonalna i trzeba bardzo mocno się natrudzić żeby urządzić ją w dobrym stylu. Czy faktycznie tak jest ?

Relaksujący salon kąpielowy

Salon kąpielowy w stylu królewskim
Salon kąpielowy w stylu królewskim

W Polsce od niedawna istnieje sformułowanie ‘salon kąpielowy’, który oczywiście odnosi się do łazienki, jednak nie do takiej łazienki, którą pamiętamy jeszcze sprzed kilkunastu lat, w której liczyła się przede wszystkim użyteczność i funkcjonalność. Obecnie bardzo dużo pracujemy, często kilkanaście godzin w ciągu doby spędzamy w pracy i w samochodzie, dlatego też po powrocie, oczekujemy odpowiedniego relaksu, który może się właśnie odbywać w pokoju kąpielowym. Mając dużą przestrzeń do zagospodarowania, pokuśmy się o niebanalne rozwiązania, które sprawią, że to pomieszczenie będzie gustownie urządzone i będzie przynosiło nam sporo frajdy. Prócz podstawowych kwestii takich jak umywalki, sedes, czy bidet, warto postawić również na kabinę prysznicową, która może być sporych rozmiarów i posiadać na przykład wbudowaną saunę czy masażery. Warto również pokusić się o dużą wannę, która na dobrą sprawę, będzie centralnym punktem naszego pokoju kąpielowego. Pozostałe miejsce można zagospodarować odpowiednią toaletką przy której kobieta będzie wykonywała codzienny makijaż czy nawet fotele ze stoliczkiem, przy których możemy czytać kolorową prasę.

Salon kąpielowy tuż przy sypialni?

Salon kąpielowy tuż przy sypialni
Salon kąpielowy tuż przy sypialni

Połączenie gustownie urządzonej łazienki z sypialnią jest trendem wciąż dojrzewającym w naszym kraju. Na zachodzie, a szczególnie w Stanach Zjednoczonych, takie usytuowanie jest czymś zupełnie normalnym. Jest to opcja dla osób, które cenią sobie swoją prywatność, ale także chcą zaznać odrobiny luksusu. Luksusem jest oczywiście fakt, że każdego ranka nie będzie konieczne wyczekiwanie na swoją kolej, ponieważ cała łazienka będzie tylko i wyłącznie dla nas!

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.