Domowe spa – wanna z hydromasażem

Cudowna, relaksująca, odprężająca. Taka jest kąpiel z hydromasażem i wcale nie jest zarezerwowana tylko dla luksusowych hoteli czy ośrodków spa. Jeśli tylko fundusze i metraż na to pozwolą można we własnej łazience korzystać z dobrodziejstwa hydromasażu.

Hydromasaż to nie tylko wymarzony relaks po ciężkim dniu czy początek romantycznego wieczora we dwoje. To wsparcie w terapiach stosowanych przy schorzeniach kręgosłupa, układu mięśniowego, krążenia, przy urazach i reumatyzmie. Wanna z hydromasażem pozwala na komfortowe korzystanie z takiego zabiegu we własnej łazience.

Wybór wanny nie jest łatwy

Kształt wanny

Kształt wanny ma znaczenie

Jeśli chodzi ma tworzywo z jakiego wykonane są wanny a hydromasażem, może być to akryl albo konglomerat zmielonego kamienia i żywicy poliestrowej. Oczywiście tańszym rozwiązaniem jest akryl, który ma również inne zalety. Wanna z akrylu może mieć różne kształty i koloru, jest wytrzymała i utrzymuje temperaturę wody. Jest też ciepła, antypoślizgowa i higieniczna. Konglomerat to tworzywo trwalsze, eleganckie, ale wanna będzie nie tylko droższa ale i cięższa.
Kształt wanny to nie tylko kwatera estetyki. Przede wszystkim należy go dopasować do wielkości łazienki. W mniejszych sprawdzają się narożne wanny asymetryczne, w dużej łazience może królować okrągła. Wanna może mieć także wyprofilowane siedziska, zagłówki, może być także przeznaczona dla 1,2 albo kilku osób.
Montaż ceramiki sanitarnej – w tym przypadku wanny z hydromasażem zaplanowany, a zatem trzeba wybrać obudowę. Proste i praktyczne rozwiązanie to wanna akrylowa kupowana już z obudową z tego samego tworzywa. Ale na tym nie kończą się możliwości – obudowa może być z drewna, stali nierdzewnej albo z płytek.

Trochę techniki przed hydromasażem

Nowoczesna wanna

Nowoczesna wanna – precyzyjny masaż

Jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne, najistotniejszym zagadnieniem są dysze, których może być od kilku do nawet kilkudziesięciu. Im więcej dysz tym dokładniejszy masaż. Na jakość i komfort zabiegu wpływa też rozmieszczenie dysz. W wannach stosuje się dysze standardowe do masażu różnych części ciała, rotacyjne – masaż stóp, wirujące – głęboki masaż strumieniem śrubowym.
Wanna to również wybór różnych rodzajów masażu, proste modele mają kilka dysz i zapewniają masaż strumieniem wody. Dostępne są też wanny, w których doświadczymy masażu wodą i powietrzem, w tym delikatnego, relaksującego masażu perełkowego. Kolejna opcja to połączenie strumienia wody z powietrzem. Zaawansowane systemy zapewniają masaż ultradźwiękami.
Sterowanie łazienkowym spa może być ręczne – pneumatyczne albo elektroniczne (wyświetlacz z przyciskami albo dotykowy). Nowoczesne wanny mają też wodoszczelne, pływające piloty.

Wanna wybrana, kupiona, trzeba ją zamontować. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, wiec warto oddać je w fachowe ręce. Korzystając z ekipy sklepu mamy pewność profesjonalnego i szybkiego montażu, nie ryzykujemy tez utraty gwarancji.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *