Co ukrywamy w łazience…

Czasy, kiedy łazienka była pomieszczeniem traktowanym po macoszemu, minęły bezpowrotnie. Dziś aranżacje wielu łazienek zachwycają, sprawiają, że jest to pomieszczenie idealne dla wieczornej relaksującej kąpieli. Zachowują przy tym pełną funkcjonalność, użyteczność i walory higieniczne.

Doskonale wpisuje się w taką tendencję trend, swoista moda na ukrywanie niemalże wszystkich elementów instalacji. Zapomnijmy o czasach, kiedy wątpliwą ozdobą łazienek były rury, przewody, części instalacji wodnej itp. Instalacje podtynkowe w wielu odsłonach pomagają stworzyć w łazience naprawdę stylowy, niebanalny wystrój.

Ukrywamy armaturę wannową
Na pierwszy plan wysuwają się podtynkowe baterie wannowe. W nowoczesnych łazienkach nie uświadczymy już baterii, kranów na brzegu wanny czy na ścianie. Oczywiście instalacje wodne nadal są i działają sprawnie, ale widocznym elementem są jedynie wylewki, zestaw natryskowy, czyli elementy natynkowe. Jest to rozwiązanie uniwersalne – oszczędza miejsce w małych łazienkach, prezentuje się dobrze w łazienkach romantycznych, w stylu minimalistycznym, oszczędnym. Ciekawostką może być armatura dopływowa. Oznacza to, że źródłem dopływu wody jest przelew. W praktyce wygląda to nader efektownie, ponieważ woda wpływa do wanny z poziomu poniżej rozety odpływowej. Mamy zatem rodzaj cichego wodospadu w samym sercu łazienki.

kabina

Bezstopniowe wejście pod natrysk

A co kabiną natryskową?
Poza elementami armatury natryskowej możemy ukryć również elementy takie jak brodzik, odpływ, dysza prysznicowa. Montaż kabiny natryskowej bez brodzika nad poziomem podłoża to trend obecny już od jakiegoś czasu. Jest to rozwiązanie nie tylko efektowne, ale również praktyczne i bezpieczne dzięki bezstopniowemu wejściu do kabiny. Doskonale sprawdzi się także ceramiczny brodzik podłogowy. Szczególnie, że można kupić gotowy do montażu zestaw, w którym jest wszystko – płytki gresowe (narożne, brzegowe, wewnętrzne), grunt, uszczelnienie, zaprawa klejowa, taśma uszczelniająca, syfon, kratka odpływowa oraz krzyżyki. Taki brodzik jest także równy z podłogą, a zastosowane płytki są antybakteryjne oraz przeciwpoślizgowe. Niemal niewidoczne i płaskie są również dysze prysznicowe, które instaluje się w suficie albo w ściankach kabiny. Wyglądają oryginalnie, są uniwersalne – pasują do każdej łazienki.

toaleta

Przycisk spłukujący równy ze ścianą

Przyciski spłukujące prawie niewidoczne
Podczas instalacji systemu toalety wybieramy dziś przyciski spłukujące, które są praktycznie równe ze ścianą. Taki montaż umożliwiają specjalne ramki o głębokości od 5 do 18 mm (w zależności od grubości płytek). Zastosowanie takiej ramki montażowej daje również szerokie pole do popisu jeśli chodzi o wybór materiału, z jakiego będzie wykonany przycisk spłukujący (np. drewno, szkło, płytka ceramiczna).

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *