Brodzik w łazience – ważna rzecz!

Projektując przestrzeń pod kabinę prysznicową często bierze się pod uwagę modele bez brodzika. Można powiedzieć, że taki równy z podłogą projekt to aktualny trend i łazienkowa moda. Oczywiście nie wszyscy decydują się na takie właśnie rozwiązanie, stąd też wybór brodzika jest nadal jak najbardziej aktualnym zagadnieniem. Oferta producentów zapewnia nam dziś naprawdę szeroki wybór i to już na etapie kształtu brodzika. Obecnie to nie tylko klasyczny, standardowy kwadrat, ale także brodzik prostokątny, okrągły czy półokrągły. Oczywiście kształt to nie jedyne kryterium brane pod uwagę na etapie wyboru i kupna.

półokrągły brodzik

Brodzik półokrągły dobrze wkomponowany

Brodzik w kształcie
Jeśli chodzi o kształt istotne znaczenie ma przestrzeń, jaką możemy przeznaczyć na montaż kabiny prysznicowej. Ekonomiczne pod względem metrażu są na pewno brodziki kwadratowe i prostokątne – ustawne, łatwe do wkomponowania nawet w niewielkich łazienkach. Takie standardowe brodziki pasują również do większości mebli, urządzeń, wyposażenia. Warto jednak zatrzymać się przy bardziej opływowych kształtach, które na pewno prezentują się dużo bardziej oryginalnie.

Płasko czy głęboko

brodzik płaski

Superpłaski brodzik, prawie równy z podłogą

Kolejnym istotnym aspektem jest głębokość brodzika. Mamy do wyboru brodziki płytkie, a nawet superpłytkie, które sięgają nie więcej niż 3 cm od podłogi. Głębokie mogą być nawet traktowane jak mini wanna dla najmłodszych członków rodziny.
Płytkie modele to przede wszystkie aspekty praktyczne – mają bowiem mniejszą powierzchnię do czyszczenia, szybciej działa też odpływ. Oczywiście dużo łatwiej do nich wejść i wyjść z nich. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż płytkie brodziki prezentują się bardzo efektownie i świetnie wkomponują się w modne, nowoczesne wnętrza.
Z kolei głęboki brodzik to wygoda, szczególnie kiedy z kabiny korzysta się do kąpieli dzieci. Jeśli zdecydujemy się na model z siedziskiem, kabina staje się miejscem wygodnym i przyjaznym również dla starszych osób.

Nadal nie wiesz jaki brodzik wybrać? Zobacz inne propozycje w tym miejscu.

brodzik głęboki

Brodzik głęboki jak mała wanna

Trwałość ma znaczenie
Łazienka nie należy do miejsc, które często remontujemy, podobnie jest z elementami wyposażenia takimi jak kabina, dlatego wybieramy takie, które posłużą przez wiele lat. W tym kontekście istotna jest zatem trwałość determinowana głównie przez materiał, z jakiego wykonano brodzik. Zdecydowanie najczęściej sięgamy po brodziki akrylowe. Argumentem za jest oczywiście cena, ale na korzyść tego rozwiązania przemawia równie lekkość i łatwość utrzymania w czystości. Ich kolor i połysk są trwałe.
Brodziki mogą być również wykonane z innych materiałów, np. ze stali emaliowanej, konglomeratu albo kamienia.

brodzik na lata

Efektowne trwałe rozwiązania

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *