Aranżacja małej łazienki

Mała, kilkumetrowa, często nieustawna… Tak można określić wiele łazienek, szczególnie tych, które znajdują się w blokach. Mają szczęście Ci, którzy mogą w jakiś sposób swoją łazienkę powiększyć. Jeśli jednak fizyczne powiększenie łazienki jest niemożliwe, warto chociaż powiększyć ją wizualnie. Warto też dokładnie przemyśleć jej układ oraz wyposażenie. W przypadku małej łazienki ważne jest to, aby każdy element jej przestrzeni został odpowiednio wykorzystany i funkcjonalnie zaaranżowany. Dzięki temu łazienka, choć mała, będzie maksymalnie funkcjonalna, a korzystanie z niej każdego dnia będzie prawdziwą przyjemnością.



Wybór najważniejszych elementów

Stając przed koniecznością aranżacji małej łazienki należy sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Przede wszystkim musimy zdecydować się na pewne elementy, które w łazience pojawić się muszą, a przy tym zrezygnować z innych.
Między innymi zastanówmy się:

Parawan nawannowy - prosty i szybki w montażu

Parawan nawannowy – prosty i szybki w montażu

1. Wanna czy prysznic? Ewentualnie prysznic z niewielką wanną
2. Czy w łazience konieczna jest pralka?
3. Czy chcemy mieć szafki łazienkowe niezbędne do utrzymania porządku?

Odpowiedzenie sobie na te pytania pomoże nam rozpocząć planowanie aranżacji. Obecnie nie powinno być żadnych problemów z zakupieniem wyposażenia do małej łazienki. Jeśli tradycyjne wymiery ceramiki łazienkowej wydają się być za długie, albo zbyt obszerne, wybierajmy takie wanny, brodziki, umywalki, czy miski sedesowe, które dedykowane są własnie dla małych łazienek. Producenci wciąż starają się zaspokoić nasze coraz bardziej wygórowane potrzeby. Na rynku jest więc bardzo wiele produktów, które są specjalnie projektowane do pomieszczeń wręcz mikroskopijnych.


Gra kolorem i światłem

mała łazienka

Mała łazienka w neutralnych kolorach

Mając do czynienia z małymi przestrzeniami powinniśmy postawić nie tylko na jasne elementy, ale również na elementy przezroczyste. Drzwi do prysznica będące przezroczyste nie przytłoczą pomieszczenia, nawet jeśli będa one największym elementem wyposażenia łazienkowego wnętrza. Dzięki przezroczystym drzwiczkom  nie uzyskamy także  efektu pozamykanych zakamarków, które sprawiałyby, że nasze pomieszczenie choć i tak już ciasne, będzie sprawiało wrażenie jeszcze ciaśniejszego. Poza tym, wszelkiego rodzaju podświetlenia od dołu optycznie powiększą łazienkę. Wykorzystajmy również zasadę, że im więcej punktów świetlnych w odcieniach naturalnych, tym lepiej. Ponadto wybierając kolory do łazienki, starajmy się pójść w klasykę. Wszelkiego rodzaju formy, kształty i odwzorowania mogą wyglądać pięknie i wyjątkowo, jednak tylko w nieco większych łazienkach.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *