Aranżacja łazienki dla kilku osób

O tym, że łazienka to najpopularniejsze miejsce w domu najdotkliwiej przekonujemy się rano, tuż przed wyjściem do pracy czy szkoły. Godziny szczytu zdarzają się też wieczorem, przed snem oraz w ferworze przygotowań na tzw. wyjścia. Na szczęście można zaaranżować jedną łazienkę dla kilku osób, zachowując oczywiście intymność i prywatność.

Umywalka – tu spotykamy się najczęściej

Umywalka z lustrem to wyjątkowo uczęszczana przestrzeń, szczególnie rano. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest np. podwójna umywalka albo jedna z dwoma kranami, jeśli ogranicza nas metraż łazienki. Pamiętajmy o tym, że przy takim rozwiązaniu również lustro powinno obejmować obydwa stanowiska.

umywalki
Umywalka – wyjątkowo popularna wśród domowników

Dobrze oświetleni

Umywalka i lustro to już duży krok do sukcesu, jakim jest unikanie kolejki przed łazienką. Dopełnieniem będzie oświetlenie – każde stanowisko przy umywalce powinno mieć odrębne źródło światła. Trudno się golić, wykonać makijaż itp. korzystając jedynie ze światła „sąsiada”. Praktyczna odległość miedzy to ok. 60-75 cm, a lampa powinna być zamontowana na wysokości twarzy

Razem i oddzielnie

Niektóre akcesoria są oczywiście wspólne i mogą stać na wspólnej półce (np. mydło, pojemnik z wacikami czy patyczkami). Jednakże wiele łazienkowych skarbów wymaga indywidualnej organizacji. Jeśli metraż na to pozwala warto postawić oddzielne szafki, w małych łazienkach wystarczy półka, na której stanie szczoteczka do zębów, kubek, przybory do golenia czy makijażu. Oczywiście niezbędne są oddzielnie wieszaki na ręczniki, mogą być na jednej listwie.

łazienka
Dobrze zorganizowana przestrzeń

Prywatność pod prysznicem

W łazience dla kilku osób lepiej sprawdza się prysznic, szczególnie narożny, który pozwala na oddzielenie kabiny od reszty pomieszczenia. Praktycznym rozwiązaniem jest kabina z matowymi ściankami, które zapewniają intymność. Oczywiście również wannę można w podobny sposób zasłonić przed osobą, która korzysta np. z umywalki. Wystarczy solidna zasłona, parawan, ścianka z luksferów albo nieprzezroczysta szyba.

wanna
Kąpiel dobrze zasłonięta

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.